TO JEST MIEJSCE,
W KTÓRYM MOŻESZ PORUSZYĆ KAŻDY TEMAT BEZ OBAWY, ŻE KTOŚ CI GO USUNIE.

debata

O tych, co nad nami
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 281
Rejestracja: 10 cze 2020, 1:37
Lokalizacja: wieś

debata

Post autor: skaranie boskie »

Właśnie wysłuchałem debaty kandydatów na prezydenta w TVP.
Przyznam, że jestem zbulwersowany poziomem pytań. Ale rozumiem ich autorów. Bali się, żeby nie były zbyt trudne dla urzędującego prezydenta, który bardzo często, w swoich publicznych wystąpieniach robi wrażenie ćwierćinteligenta. Aż dziw, że komuś o tak niskim poziomie IQ Uniwersytet Jagielloński - bądź, co bądź, uczelnia z tradycjami - przyznał tytuł doktora prawa.
Odpowiedzi kandydatów postaram się skomentować jutro (zrobiłem sobie notatki), bo dziś mnie ta farsa debaty zwyczajnie znużyła. Gdyby jednak ktoś chciał pokusić się o pierwsze oceny, będę rad móc się do nich odnieść.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


admin@egoija.pl
Eka
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2020, 22:33

Re: debata

Post autor: Eka »

Rozwinę wypowiedź Bosaka. Pytania (i przewidywane odpowiedzi) były przygotowane dla mniej... albo inaczej - dla tych niezbyt drążących bazę.
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 281
Rejestracja: 10 cze 2020, 1:37
Lokalizacja: wieś

Re: debata

Post autor: skaranie boskie »

Oglądając debatę, zastanawiałem się bardziej nad odpowiedziami, niż nad pytaniami. Po przemyśleniu całości, doszedłem do wniosku, że jedynym sensownym komentarzem jest wypowiedź, znaleziona w internecie:

"Debata TVP w jednym pytaniu: czy zaszczepieni, homoseksualni uchodźcy powinni płacić w euro za lekcje religii?"

Właściwie cała ta tzw. debata, w dziewięćdziesięciu procentach dotyczyła wąsko pojętych kwestii światopoglądowych, żeby nie powiedzieć polskich, zaściankowych pseudoproblemów. Na tym, bezwzględnie dennym tle i tak najgorzej wypadł ten kandydat, pod którego to całe wydarzenie przygotowano. Bardzo sensownie wypowiadał się pan Witkowski z Unii Pracy.
Robert Biedroń też gadał z sensem, ale on nie ma szans w tych wyborach. Ludzie nie potrafią mu zapomnieć, iż nie dotrzymał słowa po wyborach do Europarlamentu, że górę wzięła kasa za posadę europosła.
Bosak jest elokwentny, ale zbyt oddalony od rzeczywistości. Ten człowiek chciałby powrotu do rządów z czasów sanacji, to se jednak ne vrati, mam nadzieję, zarówno bowiem rządy, jak i ich skutki okazały się opłakane.
Pan Tanajno powiedział jedną mądrą rzecz. Mianowicie to, że gdyby dowolnego polityka postawić na czele jakiejkolwiek firmy, zapewne w kilka dni doprowadziłby ją do bankructwa, a jednak każdy z nich chce zarządzać państwem, które jest od firmy ciut większe, skutki bankructwa zaś mają o wiele większe pole rażenia.
Władysław Kosiniak Kamysz - przybudówka KRK, choć oficjalnie się od tego odżegnuje. Ma kilka sensownych propozycji, ale z jego konserwatywnymi poglądami nijak mi nie po drodze.
Pozostaje Rafał Trzaskowski, na którego nie planowałem głosować. Muszę przyznać, że pomimo, iż komisarz prowadzący starał się go sprowokować, on zachował spokój i - prawdę mówiąc - tę debatę w cuglach wygrał. Właściwie to wygrali ją wszyscy z wyjątkiem aktualnego prezydenta, choć to on grał na własnym boisku, przed własną publicznością, mając za sobą nawet sędziego. Wszyscy, wliczając w to również kandydatów tak egzotycznych, że ich tu nawet nie wymienię, wygrali zarówno grupowy, jak i indywidualny pojedynek z Andrzejem Dudą. Wbrew zamierzeniom organizatorów, ten pan pokazał po raz kolejny, jak miałkim jest człowiekiem, i jak uzależnionym politykiem. Cóż, nawet strój z lokaja nie uczyni dziedzica...
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


admin@egoija.pl
Awatar użytkownika
refluks
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2020, 10:57

Re: debata

Post autor: refluks »

refluks nie oglądał, bo miał ważniejsze zajęcie od słuchania frazesów kukiełek.
Otóż dłubał w nosie i gilał kota.
W dzień wyborów będzie czynił to samo.
Nie dba o to, kto stanie na czele tego terytorium i zamieszkujących go.

Po '89 był w polityce tylko jeden patriota i Mąż Stanu.
ś.p. Andrzej Lepper.
I tylko na niego by refluks głosował.

P.S. Czy ty, bosko skarany, aby nie czynisz tym wątkiem tuby dla kandydata Te.?
Który to robi grandę z wyrokami w sprawie reprywatyzacji?
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 281
Rejestracja: 10 cze 2020, 1:37
Lokalizacja: wieś

Re: debata

Post autor: skaranie boskie »

Nie, nie czynię tu żadnej tuby. Moje sympatie są dość odległe od kandydata Te...
Ale zdaję sobie sprawę, że tylko ten kandydat ma szansę odsunąć od władzy tych, którzy rujnują mój kraj.
Pamiętam, jak kiedyś zarzucano poprzedniej opcji złodziejstwo i afery. Pisałem wówczas, że każda władza ma własne afery i ta też będzie je miała, jeśli tylko porządzi dłużej, niż trzy dni. Nie myliłem się. Przebili złodziejstwem wszystkich, z Armią Czerwoną, przemierzającą kraj we wczesnych latach czterdziestych ub. wieku, włącznie.
A zdając sobie sprawę, dostrzegam równie że wspomniany kandydat, jako jedyny, ma szansę odsunąć tę bandę złodziei od koryta, bez konieczności ponoszenia przez nas wszystkich kosztów tzw. drugiej tury plebiscytu. Ot i wszystko, droga refluksjo.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


admin@egoija.pl
Awatar użytkownika
refluks
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2020, 10:57

Re: debata

Post autor: refluks »

skaranie boskie pisze: 24 cze 2020, 22:25 tylko ten kandydat ma szansę odsunąć od władzy tych, którzy rujnują mój kraj.
Kandydat po dwakroć skatologiczny.
Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 54
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:35

Re: debata

Post autor: lczerwosz »

skaranie boskie pisze: 19 cze 2020, 21:59 Bardzo sensownie wypowiadał się pan ...
sensownie mówią tylko ci, z którymi się zgadzamy. Wszyscy inni to głupki albo gnidy.
Lucile
Posty: 33
Rejestracja: 24 cze 2020, 11:12

Re: debata

Post autor: Lucile »

lczerwosz pisze: 30 cze 2020, 11:24 skaranie boskie pisze: ↑19 cze 2020, 21:59
Bardzo sensownie wypowiadał się pan ...


sensownie mówią tylko ci, z którymi się zgadzamy. Wszyscy inni to głupki albo gnidy.
A wczoraj jeden z kandydatów - z rozbrajającą wręcz szczerością – stwierdził, że:
„po to są te wybory, by nie zadawano takich (niewygodnych) pytań”.

I jak się tu nie zachwycić?
Awatar użytkownika
lczerwosz
Posty: 54
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:35

Re: debata

Post autor: lczerwosz »

Lucile pisze: 01 lip 2020, 10:06
lczerwosz pisze: 30 cze 2020, 11:24 skaranie boskie pisze: ↑19 cze 2020, 21:59
Bardzo sensownie wypowiadał się pan ...


sensownie mówią tylko ci, z którymi się zgadzamy. Wszyscy inni to głupki albo gnidy.
A wczoraj jeden z kandydatów - z rozbrajającą wręcz szczerością – stwierdził, że:
„po to są te wybory, by nie zadawano takich (niewygodnych) pytań”.

I jak się tu nie zachwycić?
No i znalazł się w POTrzasku. Kto go teraz uratuje.
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 281
Rejestracja: 10 cze 2020, 1:37
Lokalizacja: wieś

Re: debata

Post autor: skaranie boskie »

PO i Trzaskowski ;)
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


admin@egoija.pl
ODPOWIEDZ