TO JEST MIEJSCE,
W KTÓRYM MOŻESZ PORUSZYĆ KAŻDY TEMAT BEZ OBAWY, ŻE KTOŚ CI GO USUNIE.

wielki reset już wkrótce

Porozmawiajmy o rzeczach, o jakich się filozofom nie śniło.
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 281
Rejestracja: 10 cze 2020, 1:37
Lokalizacja: wieś

wielki reset już wkrótce

Post autor: skaranie boskie »

Nie wiem, jak Wy, ale ja lubię zbierać tzw. kropki. Kiedyś się to nazywało układaniem puzzelków.
Od pewnego czasu oglądam, a właściwie to głównie słucham rozmów pewnego youtubera z naprawdę inteligentnymi ludźmi. Ich rozmowy może mają jedną powszechnie dziś nielubianą cechę - są bardzo długie, wręcz wielogodzinne. Mimo to jednak mnie fascynują i zawsze z zainteresowaniem wysłuchuję ich do końca.
W mojej gradacji wartości, lepiej jest poświęcić nawet cztery godziny na zdobycie pewnej wiedzy, niż je stracić na oglądanie jakichś bezsensownych tolkszołów, czy innych mamtalentów w tv. Wam chcę zaproponować to samo.
Zapewne zadacie tutaj pytanie, skąd wiedzieć, czy otrzymana tą drogą wiedza jest prawdziwa i czy warto poświęcać jej czas, którego permanentny niedobór jest przecież zmorą naszych czasów. I będziecie mieli rację je zadając, ja zaś zapewne też będę miał rację, odpowiadając, że każda wiedza jest prawdziwa. Prawdziwa dla tego, z kim rezonuje. Tak. Zauważcie, jak łatwo utożsamiacie się z przekazem, który w Was wzbudza poczucie zainteresowania, z którym już na wstępie się zgadzacie wewnętrznie. I wcale nie muszą to być wywody naukowe, może być choćby bajka o Czerwonym Kapturku. Czy ktokolwiek z Was, słysząc ją po raz pierwszy, choć przez chwilę wątpił w jej prawdziwość?
Widzicie? Ona z Wami rezonowała, odpowiadała na Waszą aktualną potrzebę pewnej wiedzy. Choćby baśniowej. Tak samo jest z wiedzą, która trafia do nas dzisiaj naprawdę przeróżnymi kanałami. Nieważne, skąd pochodzi, ważne, że pojawia się dokładnie wtedy, gdy chcemy ją poznać. Oczywiście nie warto tracić czasu na wysłuchiwanie czegoś, co od początku zaczyna nas nudzić, co wzbudza bardziej odruch wymiotny, niż zadowolenie. Taka wiedza, choć zapewne prawdziwa dla wielu innych, Wam okaże się absolutnie zbędna i będzie Was jedynie zatruwać. Dlatego zawsze kierujcie się swoim własnym odczuciem, przy doborze oglądanych, bądź słuchanych materiałów.
Ja Wam dziś polecam do poznania coś, co mnie poruszyło, co otworzyło drzwi do czarnych dziur w moim stanie wiedzy. Czy otworzy do Waszych? Nie wiem. Mimo to postanowiłem podrzucić Wam ten link. I uwierzcie mi, by go wysłuchać, nie trzeba wygodnie zasiadać na kanapie. Można to zrobić podczas wykonywania innych czynności, choćby myjąc gary, czy odbywając długi niedzielny spacer. Ja słuchałem jadąc samochodem i podróż, choć długa, przeszła mi niepostrzeżenie.

A oto opisany wyżej materiał. I coś na długie godziny słuchania... :beer: :beer: :beer:
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


admin@egoija.pl
Lechu
Posty: 61
Rejestracja: 19 lip 2021, 12:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:

wielki reset już wkrótce

Post autor: Lechu »

Majster link coś nie działa...albo nie włączyłem mózgu jeszcze
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 281
Rejestracja: 10 cze 2020, 1:37
Lokalizacja: wieś

wielki reset już wkrótce

Post autor: skaranie boskie »

Lechu pisze: 03 wrz 2021, 12:43 Majster link coś nie działa...albo nie włączyłem mózgu jeszcze
To raczej ja czegoś nie włączyłem :)
Już działa.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


admin@egoija.pl
Qlka
Posty: 9
Rejestracja: 20 lip 2021, 3:17
Płeć:

wielki reset już wkrótce

Post autor: Qlka »

Hm, od razu wiedziałam o którego jutubera chodzi- bez zaglądania w link. Tylko nie jestem pewna, czy to dobrze. Bo może łatwiej byłoby nie znać gościa 😜. skaranie boskie, podziwiam otwartość umysłu, tak po prostu nastawionego na chłonięcie informacji :)
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 281
Rejestracja: 10 cze 2020, 1:37
Lokalizacja: wieś

wielki reset już wkrótce

Post autor: skaranie boskie »

Qlka pisze: 29 wrz 2021, 23:59 skaranie boskie, podziwiam otwartość umysłu
Dziękuję za podziw, choć przyznam, że wolałbym rozkręcić więcej podobnych tematów tutaj, zamiast jedynie pokazywać linki. Niestety moje próby nie napotykają na zainteresowanie, co cholernie zniechęca do działania. No bo po co mam komukolwiek wciskać jakąś wiedzę, czy swoje przemyślenia, skoro ówże ktokolwiek wcale ich nie chce? Szukam sobie więc sam kolejnych ciekawostek i rozkminiam je albo sam, albo w gronie bliskich znajomych. I już tak pewnie zostanie.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


admin@egoija.pl
Shania
Posty: 18
Rejestracja: 19 lip 2021, 10:48
Płeć:

wielki reset już wkrótce

Post autor: Shania »

Słucham tego,co zgadza się z tym o czym myślę..
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 281
Rejestracja: 10 cze 2020, 1:37
Lokalizacja: wieś

wielki reset już wkrótce

Post autor: skaranie boskie »

Shania pisze: 09 paź 2021, 20:59 Słucham tego,co zgadza się z tym o czym myślę..
Chyba właśnie o tym pisałem w pierwszym poście. Szkoda czasu na słuchanie czegoś, co z nami nie rezonuje. Choćby najlepszy mówca nie przekona nas do swoich założeń, jeśli wewnętrznie się z nimi nie zgodzimy, jeśli ich nie poczujemy w sobie.
Nie darmo wieszcz pisał:
Czucie i wiara silniej mówią do mnie,
niż mędrca szkiełko i oko...

(Adam Mickiewicz, "Romantyczność")
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


admin@egoija.pl
Shania
Posty: 18
Rejestracja: 19 lip 2021, 10:48
Płeć:

wielki reset już wkrótce

Post autor: Shania »

Dokładnie,po co mam słuchać pseudo ekspertów z wielu dziedzin, skoro się z nimi nie zgadzam. Jak czuję kłamstwo nosem, to nikt mi nie wytłumaczy, że świeci słońce jak leje się na głowę.
Mam swoje zdanie na temat tego,co się dzieje a jak mi ktoś stara się wmówić odwrotnie to tym bardziej trzeba od takiej osoby uciekać.
Oczywiście mogę nie mieć racji ale co z tego,skoro jestem pewna, że ją mam i tak mi moja duchowa istota podpowiada.
Awatar użytkownika
skaranie boskie
Administrator
Posty: 281
Rejestracja: 10 cze 2020, 1:37
Lokalizacja: wieś

wielki reset już wkrótce

Post autor: skaranie boskie »

Chyba mówimy o tym samym, tylko każde z nas inaczej.
Noszę się z myślą założenia kolejnego ukrytego forum, na którym można by porozmawiać w gronie zaufanych osób o tematach, które rzadko bywają poruszane na otwartych forach. Na razie rzucam hasło i czekam na odzew ewentualnych chętnych.
Kloszard to nie zawód...
To pasja, styl życia, realizacja marzeń z dzieciństwa.


admin@egoija.pl
FrankJScott
Posty: 400
Rejestracja: 02 lis 2023, 18:47

wielki reset już wkrótce

Post autor: FrankJScott »

Please try Google before asking about Updated Product Info f41ede4
ODPOWIEDZ